• Najwyższa jakość
  • Produkowane w Polsce
  • Darmowa dostawa od 300 zł
Rozmiarówka

rozmiarówka

Tabele rozmiarowe produktów na stronie sklepu PROUDEST ®

 

Wymiary ubrań.
Tabele rozmiarowe nazywane potocznie "rozmiarówką", znajdują się przy każdym wybranym produkcie, na stronie sklepu. W galerii zdjęć, znajdą Państwo jedną grafikę, przedstawiającą rozmiar odzieży, podany w cm. Odzież do pomiarów została ułożona "na płasko", bez rozciągania. Przyjęta maksymalna tolerancja dla danego pomiaru, wynosi około +/- 1,5 cm. Wszystko jest dodatkowo, czytelnie przedstawione na wspomnianej grafice. Zazwyczaj dla produktu podawane są dwa standardowe wymiary:

 

A – SZEROKOŚĆ W KLATCE PIERSIOWEJ, pod pachami, mierzona na płasko i bez rozciągania. Oznacza to w praktyce, że aby dobrać odpowiedni rozmiar, należy wymiar pomnożyć x2.

B – WYSOKOŚĆ LUB DŁUGOŚĆ, mierzona od najwyższego punktu przy kołnierzyku, kapturze lub opaśnicy, do końca ściągacza, lub w przypadku jego braku, do samego dołu odzieży.

Dla niektórych produktów, podawany jest dodatkowy wymiar.

C – DŁUGOŚĆ RĘKAWÓW, mierzona od początku jego wszycia, do końca mankietu lub ściągacza. Rękawy podobnie jak inne wymiary, podawane są bez rozciągania.

W przypadku produktów elastycznych, jak np. legginsy lub niestandardowych jak czapki, mogą występować wyjątki w standardowo przyjętym oznaczeniu literowym. W niektórych produktach, podawane są również obwody lub minimalne i maksymalne wartości przy rozciąganiu produktu. Wszystko jest dokładnie zobrazowane graficznie.

Poniżej przykłady

rozmiarówka

W razie niejasności, lub problemem z dobraniem odpowiedniego rozmiaru, możliwy jest również kontakt z obsługą sklepu. Nasi konsultanci spróbują doradzić i pomóc Państwu, w dokonaniu właściwego wyboru. Zadadzą kilka podstawowych pytań dotyczących m.in. wagi czy wzrostu oraz rodzaju sylwetki. 

 

 

 

Rozmieszczenie i wielkość nadruku, w przypadku różnych rozmiarów, może różnić się od wizualizacji głównej. Wielość nanoszonej grafiki dla konkretnego wzoru, jest jedna dla wszystkich rozmiarów. Dlatego na produkcie w rozmiarze S może, może się on optyczne wydawać większy, niż w przypadku kolejnych rozmiarów.

 

 

 

Sposoby kontaktu z obsługą:

Istnieje możliwość kontaktu w wiadomości prywatnej, za pomocą naszego konta na Facebooku, telefonicznie, lub mailowo. Konsultanci są do Państwa dyspozycji w dni robocze. Więcej informacji w zakładce „KONTAKT”.

 

Najczęściej zadawane pytania:

Czy wasza rozmiarówka jest standardowa? Czy jest zaniżona lub zawyżona?”

Większość firm i marek obecnych na rynku, dysponuje własnymi krojami, a co za tym idzie, własną rozmiarówką. Nasza odzież szyta jest od podstaw, w naszych własnych szwalniach w Polsce. Również i my, jako marka odzieżowa PROUDEST ® mamy autorskie kroje, opracowane w naszym zakładzie projektowym. Dlatego też, nasze ubrania, mogą nieznacznie różnić się wymiarami od oferowanych przez innych producentów.

Dużo zależy również od samego modelu danego produktu. Należy pamiętać, że różne modele, mają także odmienne kroje. Jedne modele są bardziej dopasowane (typu slim), a inne obszerniejsze. Może się również zdarzyć, że dla tej samej osoby, biorąc pod uwagę jego sylwetkę, wagę, wzrost, przykładowo rozmiar L dla bluzy typu "kangurka" będzie odpowiedni, ale już bluza "klasyczna", odpowiedniejsza będzie w rozmiarze XL.

Staramy się jednak, aby oferowane przez naszą markę ubrania, „trzymały” ogólnie przyjęty „standard”. Przy wyborze naszej odzieży, prosimy jednak sugerować się w głównej mierze, podanymi w tabelach parametrami.

Dlaczego przy rozmiarówce podana jest tolerancja?”

Nasza odzież szyta jest ręcznie. Nie wykonują tej pracy maszyny, a pracownicy. Mimo, że nasz personel stanowi wyłącznie wykwalifikowana kadra z dużym doświadczeniem, przesunięcia materiału są na „porządku dziennym”. Również maszyny potrafią mniej lub bardziej ściągnąć dany materiał i wówczas dochodzi do niewielkich różnic w rozmiarze.

Czy mogę zamówić indywidualny większy lub mniejszy rozmiar, niż oferowane na sklepie?”

W naszej ofercie znajdziecie Państwo dość szeroki wachlarz rozmiarówki. Zdajemy sobie również sprawę, że są różne rodzaje sylwetki. Jednak mimo szczerych chęci, nie jesteśmy w stanie sprostać wszystkim wymogom. Dlatego też, mimo iż stale udoskonalamy i poszerzamy naszą tabelę rozmiarową, niestety na chwilę obecną, są dostępne wyłącznie te rozmiary, które widnieją na stronie sklepu.

Co zrobić jeżeli zamówiony rozmiar okaże się nieodpowiedni?”

Kiedy dojdzie do wyboru niedopasowanej odzieży, możecie ją Państwo łatwo wymienić na inny rozmiar lub kolor, jak również zwrócić. Wszystko dokładnie opisane jest w zakładce „WYMIANY, ZWROTY, REKLAMACJE”.

Bluza po kilku praniach trochę się skurczyła i nie trzyma już wcześniejszego rozmiaru”

Zazwyczaj taki efekt występuje w przypadku odzieży bawełnianej jak spodnie, bluzy, koszulki itd. Pamiętajmy że bawełna to tkanina naturalna. Zazwyczaj odzież kurczy się przez niewłaściwy proces prania i suszenia. Ale są również inne czynniki mające na nią niekorzystny wpływ. Jeżeli chcecie uniknąć podobnych problemów i długo cieszyć się nienagannie wyglądającymi ubraniami, zapraszamy do zapoznania się z naszą zakładką „KONSERWACJA ODZIEŻY”. Jest to krótki, ale bardzo przydatny materiał dotyczący zasad obchodzenia się z bawełną.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium