• Najwyższa jakość
  • Produkowane w Polsce
  • Darmowa dostawa od 300 zł
Wymiany, zwroty, reklamacje

Wymiany, zwroty oraz reklamacje w sklepie PROUDEST ®

 

UWAGA: Wszystkie paczki prosimy kierować WYŁĄCZNIE  na adres firmy: PROUDEST Czaczki Małe 6, 18-106 Turośń Kościelna. Przesyłki wysłane na inny niż powyższy adres FIRMOWY (np. punkt odbioru czy paczkomat), NIE BĘDĄ ODBIERANE i wrócą ponownie do nadawcy, NA JEGO KOSZT. 

UWAGA: Towar odsyłany w ramach odstąpienia od umowy, nie może nosić śladów użytkowania i powinien posiadać oryginalnie przypięte papierowe zawieszki.  Jeżeli produkt jest wygnieciony, zabrudzony, wyczuwalna jest na nim woń perfum,  papierosów lub inne obce zapachy, wówczas (jeżeli istnieje taka możliwość) poddawany jest on czyszczeniu lub/i praniu. W takim wypadku, zwracający produkt, zobowiązany jest do pokrycia kosztów w/w zabiegów w kwocie 60zł, które reguluje przelewem na konto bankowe, wskazane przez osobę obsługującą przyjęcie zwrotu. Jeżeli jednak kondycja zwróconej odzieży, nie pozwoli na przywrócenie jej do pierwotnego stanu (stałe plamy, przetarcia, rozdarcia itp), wówczas obsługa sklepu skontaktuje się ze zwracającym i odeśle produkt na jego koszt. 

 

Wymiana

W przypadku kiedy Kupujący stwierdzi po otrzymaniu przesyłki z zamówieniem, że produkt jest nieodpowiedniego rozmiaru lub/i koloru, może go wymienić na właściwy. Czas na podjęcie decyzji o wymianie, wynosi do 14 dni od jego otrzymania. Istnieje możliwość dokonania wymiany na inny model lub/i wzór. Warunkiem koniecznym do spełnienia, jest jednak, aby wymieniany produkt był w tej samej cenie. Nie ma możliwości dopłaty lub częściowego zwrotu różnicy jego ceny.

Wymieniany towar prosimy wysyłać tylko i wyłącznie na adres firmy: PROUDEST Czaczki Małe 6, 18-106 Turośń Kościelna. Nie przyjmujemy zwrotów wysłanych do paczkomatów.

 

DARMOWA WYMIANA:

W przypadku pierwszej wymiany do danego zamówienia, Kupujący ma możliwość do skorzystania z wysyłki wymienianego produktu GRATIS, czyli na nasz koszt. Wysyłka następuje wówczas do wybranego i podanego przez Kupującego paczkomatu. W przypadku wybrania przez Kupującego innej formy dostawy niż paczkomat InPost ® koszt wysyłki wymienianego towaru, ponosi Kupujący.

W celu podania adresu do wysyłki, prosimy dokładnie wypełnić FORMULARZ WYMIANY, który został dołączony do przesyłki w wersji papierowej. Jeżeli Kupujący nie posiada wspomnianego formularza, prosimy o kontakt z obsługą sklepu. Kupujący pokrywa wyłącznie koszt związany z odesłaniem do nas produktu na wymianę. 

Po sprawdzeniu przez obsługę stanu odesłanych produktów, czas realizacji wymiany zazwyczaj wynosi od 7 do 10 dni roboczych, lub więcej, jeżeli taka informacja widnieje przy wybranym produkcie na stronie sklepu. 

Produkt na wymianę, nie może nosić śladów użytkowania, powinien posiadać zawieszkę papierową oraz metki. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek uchybień w produkcie, osoba przyjmująca wymianę, ma prawo jej odrzucenia. Wówczas Kupujący zostanie o tym fakcie poinformowany, a odesłanie niespełniającego wymogów produkt, zostanie wysłane na jego koszt, według standardowego cennika obowiązującego w naszym sklepie.  

Zwracany towar prosimy wysłać do nas wraz z formularzem WYŁĄCZNIE na adres: PROUDEST Czaczki Małe 6, 18-106 Turośń Kościelna, prosimy pamiętać o zachowaniu maksymalnego terminu 14 dni od dostawy. 

 

WYMIANY oraz ZWROTY ZESTAWÓW.

 

ZESTAWY są traktowane jak KOMPLET/CAŁOŚĆ. W przypadku chęci dokonania wymiany lub zwrotu zakupionego zestawu produktów, jest to możliwe tylko i wyłącznie, jeżeli wymiana/zwrot dotyczy CAŁEGO ZESTAWU.

  • Nie ma możliwości zwrotu części produktów lub jednego, wchodzącego w skład zestawu.

  • Nie ma możliwość wymiany części produktów lub jednego, na inny model, kolor czy rozmiar.

  • Nie ma możliwości zwrotu i uzyskania środków pieniężnych za część produktów zakupionych w zestawie.

 

Formularz wymiany do pobrania

 

 

 

 

Odstąpienie od umowy

Jeśli jesteś tzw. Kupującym uprzywilejowanym, a więc:

A) Konsumentem

albo

B) osobą fizyczną, dla której umowa, jaką z nami zawarłeś, jest bezpośrednio związana z Twoją działalnością gospodarczą, ale nie ma dla Ciebie charakteru zawodowego

- co do zasady przysługuje Ci prawo do odstąpienia od zawartej na odległość umowy.

Od umowy możesz odstąpić, składając nam oświadczenie o odstąpieniu od umowy np. poprzez wiadomość e-mail przesłaną na adres: sklep@proudest.com.pl.

Od umowy możesz odstąpić w terminie 14 dni.

Bieg czternastodniowego terminu na odstąpienie od umowy rozpoczyna się od objęcia towaru w posiadanie przez Ciebie lub wskazaną przez Ciebie osobę trzecią inną niż przewoźnik, a w przypadku umowy, która obejmuje wiele towarów, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach - od objęcia w posiadanie ostatniego towaru, partii lub części.

Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

Zwracany towar zwróć do nas niezwłocznie na adres: PROUDEST Czaczki Małe 6, 18-106 Turośń Kościelna, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym odstąpiłeś od umowy.

Dokonane przez Ciebie płatności zwrócimy Ci niezwłocznie na zasadach wskazanych w Regulaminie sklepu, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania od Ciebie oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Jeśli nie zaproponowaliśmy, że sami odbierzemy od Ciebie towar – możemy wstrzymać się ze zwrotem otrzymanej od Ciebie płatności do chwili otrzymania towaru z powrotem.

Pamiętaj, że prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Ci m.in. w odniesieniu do umowy:

  • w której przedmiotem świadczenia jest towar nieprefabrykowany, wyprodukowany według Twojej specyfikacji lub służący zaspokojeniu Twoich zindywidualizowanych potrzeb (indywidualne projekty, grafiki czy kroje);
  • w której przedmiotem świadczenia jest towar ulegający szybkiemu zepsuciu lub mający krótki termin przydatności do użycia;
  • w której przedmiotem świadczenia jest towar dostarczany w zapieczętowanym opakowaniu, którego po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, (bielizna osobista) jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu, lub maseczek, zgodnie z artykułem 16 lit. e) dyrektywy „CRD”. 
  • w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.

Szczegółowe informacje na temat odstąpienia od umowy znajdziesz w naszym Regulaminie sklepu.

 

Zwracany towar prosimy wysyłać tylko i wyłącznie na adres firmy: PROUDEST Czaczki Małe 6, 18-106 Turośń Kościelna. Nie przyjmujemy zwrotów wysłanych do paczkomatów.

 

Reklamacje

Poniższe treści mają zastosowanie do tzw. kupującego uprzywilejowanego. Jeśli nim nie jesteś, zajrzyj do naszego Regulaminu sklepu, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat reklamacji.

W przypadku gdy niewłaściwie zrealizujemy zawartą z Tobą umowę, masz prawo złożyć reklamację - najlepiej na adres e-mail: sklep@proudest.com.pl lub drogą pocztową na adres: PROUDEST Czaczki Małe 6, 18-106 Turośń Kościelna.

Co do zasady, ponosimy odpowiedzialność za brak zgodności towaru z umową, istniejący w chwili jego dostarczenia i ujawniony w ciągu dwóch lat od tej chwili.

Na podstawie przepisów ustawy o prawach konsumenta możesz w takiej sytuacji żądać:

a) wymiany towaru

lub

b) naprawy towaru.

W niektórych przypadkach możesz też:

a) odstąpić od umowy

lub

b) złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny

- szczegóły w tym zakresie znajdziesz w naszym Regulaminie sklepu.

 

Zwracany towar prosimy wysyłać tylko i wyłącznie na adres firmy: PROUDEST Czaczki Małe 6, 18-106 Turośń Kościelna. Nie przyjmujemy zwrotów wysłanych do paczkomatów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium